Skip to main content

3 udogodnienia do samochodu dostawczego, które wpłyną na komfort pracy

21 października, 2022

Nasz poprzedni wpis na blogu dotyczył rozwiązań dla rzemieślników, między innymi dla stolarzy. Dzisiaj przedstawimy bardziej uniwersalne rozwiązania, które mogą pomóc praktycznie każdemu, kto do codziennej pracy wykorzystuje samochód dostawczy. We wpisie znajdziesz 3 udogodnienia do samochodu dostawczego, które mogą znacząco wpłynąć na jakość Twojej pracy, a tym samym podnieć jej komfort o Twoje samopoczucie.

Jeśli spędzasz w samochodzie dużo czasu lub wykorzystujesz go do przemieszczania się od klienta do klienta, to z pewnością wiesz, jak irytujące mogą być jakiekolwiek niedogodności związane z pojazdem. Przykładem może być choćby awaria klimatyzacji w gorący dzień lub zepsute radio. Warto zrobić wszystko, aby wykonywanie codziennych obowiązków było przyjemne i sprawiało jak najmniej kłopotów. Jeśli pracujesz na własny rachunek, zadbaj o swój komfort psychiczny i wygodę w pracy, przeznacz na to dodatkowy budżet. Podobnie, jeśli zatrudniasz pracowników, zapewnij im jak najlepsze narzędzia do wykonywania swojej pracy, a odwdzięczą Ci się za to lojalnością, ale i wyższym standardem wykonywanych usług.

3 udogodnienia do samochodu dostawczego, które poprawią komfort pracy

  1. Praktyczne półki do samochodu dostawczego

Jeśli samochód służy Ci do przewożenia rozmaitych części zamiennych, bądź narzędzi elektrycznych do wykonywania pracy u klienta, to z pewnością wiesz, jak bardzo ważne jest utrzymanie porządku pośród nich. Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się złościć z powodu zagubionego śrubokrętu, czy młotka, a tym samym tracić czas, który mógłbyś przeznaczyć na właściwą pracę. Odpowiednio zaprojektowane półki z przegrodami, pozwolą Ci trzymać porządek pośród Twoich rzeczy.

Idealne półki mogą posiadać oprócz przegród także pojemniki o przeróżnej wielkości. Możesz zatem dostosować wygląd półek i zastosowane w nich udogodnienia do samochodu dostawczego, żeby uzyskać przestrzeń idealna dla Ciebie. Każdy profesjonalista posługuje się na co dzień innymi narzędziami i korzysta z innych części, niemniej konieczność utrzymywania porządku pośród nich jest wspólna dla wszystkich fachów. Więcej o tym, jakie udogodnienia do samochodu dostawczego warto rozważyć dla poszczególnych branż, przeczytasz na naszym blogu.

  1. Okładziny ścian i podłóg do samochodu dostawczego

Choć okładziny ścian i podłóg na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zbyteczne i dla wielu są niepotrzebną fanaberią, to jednak mają one niesamowity wpływ na komfort pracy. Chronią one nie tylko wnętrze Twojego samochodu, ale także przewożone w nim przedmiotu. Okładziny podłóg wykonane są elastycznego materiału, który przypomina nieco gumę. Taka konstrukcja sprawia, że podłoga może amortyzować upadek i chronić przedmioty przed uszkodzeniem. Co więcej, okładziny podłóg i ścian wygłuszają wnętrze pojazdu, a tym samym wyciszają go. Może być to niezwykle przydatne przy wykonywaniu czynności wymagających dużego skupienia i precyzji. 

Praca w cichym środowisku jest dużo przyjemniejsza, cisza pozwala zredukować stres i odpocząć. Może być to szczególnie przydatne, jeśli wykonujesz projekt w miejscu, w którym trwa na przykład budowa. Jeśli jesteś jednym z wielu wykonawców pracujących przy remoncie, istnieje ogromna szansa, że miejscu tym panuje hałas, często działają wiertarki i inne głośne urządzenia. Jeśli potrzebujesz wykonać precyzyjną czynność lub po prostu odbyć rozmowę telefoniczną, wygłuszenie samochodu może okazać się zbawienne. 

  1. Rampa do samochodu dostawczego

Jeśli chodzi o udogodnienia do samochodu dostawczego, to na liście nie mogło zabraknąć rampy. Jeśli korzystasz z narzędzi, których nie da się w prosty sposób przenieść, a należy je raczej wciągnąć, wtoczyć lub wwieźć, to rampa jest wręcz niezbędna. Pozwala ona także w prosty sposób wjechać do samochodu jakimkolwiek urządzeniem na kołach lub po prostu wózkiem transportowym. Oszczędź sobie wysiłku związanego z podnoszeniem ekstremalnie ciężkich przedmiotów i zrób przysług Twojemu kręgosłupowi, a podziękuje Ci za to w przyszłości. 

Udogodnienia do samochodu dostawczego – podsumowanie

Twoja praca z pewnością wymaga już wystarczającego wysiłku, zatem jeśli możesz ograniczyć go, korzystając z dostępnych na rynku udogodnień, warto to wykorzystać. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas udogodnienia do samochodu dostawczego zainspirowały Cię do zastanowienia się, jak możesz wpłynąć na komfort Twojej pracy i sprawić, by była ona lżejsza.