Skip to main content

Zabudowa dla stolarzy i cieśli – pomysły na przechowywanie

21 października, 2022

W poprzednim artykule opisywaliśmy, jak zaprojektować ergonomiczne i praktyczne półki do samochodu dostawczego. Z dzisiejszym artykułem pozostaniemy w tym temacie, jednak skupimy się na rozwiązaniach dla konkretnej branży, jaką jest stolarstwo i rzemieślnictwo w ogóle. Jeśli jesteś stolarzem, który do pracy wykorzystuje samochód dostawczy, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje dotyczące tego, czy powinna charakteryzować się idealne zabudowa dla stolarzy i cieśli, a także liczne pomysły na przechowywanie. Projektowanie zabudowy dla stolarzy jest jednym z najtrudniejszych wyzwań. Układ regałów musi pomieścić wiele różnych narzędzi i materiałów o różnej długości. Na szczęście mamy kreatywne rozwiązania regałowe do samochodów różniej dla tej branży. W tym wpisie na blogu mamy kilka innowacyjnych projektów, którymi chcielibyśmy się z Tobą podzielić.

Regały pozwalają na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni w samochodzie dostawczym. Dzięki niemu masz większe pole manewru, utrzymujesz narzędzia i materiały w porządku i prezentujesz dobry wizerunek swoim klientom. Zaawansowane pomysły, które tworzymy w Tecnolam, sprawiają również, że wykonywanie pracy na miejscu jest łatwe i wygodne.

Te pomysły na regały do samochodu dostawczego dla stolarzy pomagają poprawić funkcjonalność Twojego vana, chronić Twoje narzędzia i oszczędzać czas.

Zabudowa dla stolarzy i cieśli – jak przechowywać materiały

Stolarze często mają problem ze zmieszczeniem dużych długich elementów, jak płyty stolarskie, MDF, wiórowe, czy sklejki w tylnej części samochodu. Innym problemem jest to, że luźne kawałki sklejki mogą być rzucane dookoła. Może to spowodować zarysowanie wnętrza samochodu, ale i uszkodzenie samej sklejki.

Rozwiązaniem może być zainstalowanie dodatkowej, tzw. fałszywej, podłogi na dnie naszego samochodu. W ten sposób podłużne i płaskie części, jak długie elementy sklejki, czy płyty, można przechowywać pod podłogą. Przestrzeń pod taką fałszywą podłogą może być wyściełana dodatkowym materiałem, który chroni przewożone w niej artykuły przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Aby mieć łatwy dostęp do schowka, konieczne jest zaprojektowanie otwieranej klapy. Warto umieścić ją w tylnej części samochodu, aby w prosty sposób wyciągnąć bądź wysunąć przewożone elementy.

Oczywiście taka dodatkowa podłoga zajmuje miejsce w samochodzie, a ponadto sprawia, że właściwa podłoga znajduje się wyżej, co może utrudniać np. dostanie się do samochodu. Jeśli Twój samochód osobowy jest wysoki i nie chcesz dodatkowej warstwy, która sprawi, że będzie on jeszcze trudniej dostępny do wsiadania, możesz zdecydować się na dodatkowe schowki przy suficie auta. Alternatywą dla schowków wewnątrz, może być także instalacja belek na dachu, natomiast trzeba mieć na uwadze zabezpieczenie materiałów przed różnymi warunkami atmosferycznymi, wilgocią i deszczem. Tak zaprojektowana zabudowa dla stolarzy i cieśli powinna sprawić, że przewożenie materiałów będzie wygodne, ale i bezpieczne.

Najlepszy mobilny warsztat

Nie cierpisz, gdy musisz wracać do warsztatu, aby przyciąć kawałek drewna na wymiar? Wyobraź sobie więc, jakie to będzie wygodne, gdy będziesz miał w swoim samochodzie dostawczym stół warsztatowy o pełnej długości. Instalacja stołu warsztatowego w tylnej części furgonetki jest dość prosta. Co więcej, można go wysunąć tak, aby cięcie dużych kawałków drewna było praktyczne. Wystarczy użyć pozostałej części podłogi furgonetki do podparcia drewna podczas cięcia.

Możesz również wzmocnić stół warsztatowy poprzez dołączenie składanych nóg. Upewnij się jednak, że nogi są regulowane. Nie zawsze można zagwarantować, że powierzchnia, na której będziesz pracować, będzie równa – na przykład, gdy zaparkujesz na wzgórzu. Próba cięcia drewna na nierównym stole warsztatowym nie jest dobrym pomysłem.

Istnieją dwa sposoby na zaprojektowanie wysuwanego stołu warsztatowego, aby zapewnić sobie dużo miejsca do pracy. Wysuwany stół może być na całej długości furgonetki. Lub może to być połowa rozmiaru, a druga połowa Twojego vana tworzy pełny stół warsztatowy.

Projekt zależy w dużej mierze od tego, jak szeroki ma być stół warsztatowy w stosunku do innych półek i opcji regałów. Pamiętaj, że jeśli Twoja zabudowa dla stolarzy ma obejmować stół, to musisz zapewnić wystarczająco miejsca na swobodny dostęp do niego z obydwu stron, a także na wygodne manewrowanie materiałem, który zamierzasz na nim obrabiać. Upewnij się także, że stół jet odpowiednio solidny i jakie jest jego maksymalne obciążenie. 

Zabudowa dla stolarzy i cieśli – pomysły od Tecnolam

Tecnolam jest dumny z tworzenia innowacyjnych pomysłów na regały dla stolarzy i rzemieślników. Posiadamy szeroką gamę systemów regałowych i półek, które pomagają utrzymać narzędzia zorganizowane i bezpieczne. Jakie elementy i może zawierać idealna zabudowa dla stolarzy i jakimi cechami może się wyróżniać?

Zabudowa dla stolarzy Tecnolam:

  • Materiał – lekkie aluminium,
  • Przęsła regałowe,
  • Różnorodność półek i szuflad,
  • Przegrody,
  • Uchwyty na narzędzia,
  • Bezpieczne i wyjmowane skrzynki.

Czy masz jakieś pomysły na regały dla stolarzy? Daj nam znać, jak według Ciebie powinna wyglądać najlepsza zabudowa dla stolarzy i cieśli!