Skip to main content

Zabudowa samochodu dostawczego dla hydraulików – pomysły i inspiracje

1 lutego, 2023

W ostatnim wpisie przedstawiliśmy 3 udogodnienia, które wpływają na komfort pracy, a jeśli na co dzień zajmujesz się hydrauliką, to ten wpis dedykowany jest właśnie Tobie. Znajdziesz w nim pomysłu na to, jak może wyglądać doskonała zabudowa samochodu dostawczego dla hydraulików. Twój samochód jest Twoim narzędziem pracy i jeśli zdecydujesz się na kilka praktycznych rozwiązań, będzie stanowić świetnie funkcjonujący warsztat na kołach. Dobrze zaprojektowana zabudowa samochodu dostawczego dla hydraulików może nie tylko podnieść komfort pracy, ale i wpłynąć na pozytywny wizerunek fachowca, który się nim porusza.

Hydraulicy wykorzystują przy pracy wiele różnorakich części oraz narzędzi, które mogą powodować bałagan w samochodzie. Oszczędź sobie czasu, który niejednokrotnie musisz spędzić na szukaniu odpowiedniego przedmiotu w czeluściach samochodu. Czas płynie, a przecież wolałbyś być na czas u klienta, zamiast przeszukiwać swój samochód. Spóźnienie nie wygląda profesjonalnie w oczach klientów, a dla Ciebie oznacza większy stres. Pomóc Ci w tym może zabudowa samochodu dostawczego dla hydraulików.

Indywidualna zabudowa samochodu dostawczego dla hydraulików to przede wszystkim oszczędność czasu. Dzięki praktycznym półkom i szufladom z łatwością odnajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w danym momencie. Zamykane szafki możesz nawet opisać, żeby z łatwością zlokalizować przedmioty. Narzędzia, których używasz najczęściej, przechowuj na łatwo dostępnych półkach. Rzadziej używane rzeczy możesz schować w szufladach. Dzięki zabudowie zwiększysz swoją produktywność, a co za tym idzie także dochodowość Twojego biznesu. Kto by przypuszczał, że tyle plusów może mieć dobrze przemyślana zabudowa samochodu dostawczego dla hydraulików.

Dodatkowo zabudowa samochodu dostawczego dla hydraulików wpływa także na bezpieczeństwo. Luźno umieszczone w samochodzie nakrętki, klucze czy inne narzędzia, szczególnie te z ostrymi zakończeniami mogą uszkodzić wnętrze Twojego auta. Nie mówiąc już o tym, że możesz sam skaleczyć się, szukając ich.

Jak widzisz, odpowiednio przystosowane do Twojej pracy regały dają długoterminowe korzyści. Jeśli jednak obawiasz się, że zaprojektowanie budowy przerasta Twoje możliwości, projekt zabudowy zostaw nam. Z chęcią doradzimy najlepsze rozwiązania dostosowane do Twojego fachu i przygotujemy zarys zabudowy idealny dla Twoich potrzeb. 

Zabudowa samochodu dostawczego dla hydraulików – pomysły

Regały do samochodów dostawczych dla hydraulików powinny być funkcjonalne, regulowane i wytrzymałe. Klucz do stworzenia idealnego mobilnego stanowiska pracy zależy od tego, jakich narzędzi najczęściej używasz, jakie części wymagają oddzielnego przechowywania i gdzie będziesz trzymać nietypowe akcesoria. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać: 

  • Wygospodaruj miejsce na większe przedmioty na dole. 
  • Umieść narzędzia i sprzęt, których najczęściej używasz, najbliżej drzwi i na wygodnej wysokości.
  • Czy chcesz przechowywać tylko narzędzia codziennego użytku, czy również materiały do poszczególnych prac?
  • Pamiętaj o bezpieczeństwie i higienie pracy.

Maksymalizacja przestrzeni

Podstawową korzyścią płynącą z wyposażenia samochodu dostawczego w dostosowane do potrzeb systemy przechowywania jest maksymalizacja miejsca na ścianie i podłodze. Lekkie półki i wytrzymałe półki zwiększają ładowność i będą służyć przez lata.

Jednym z pomysłów na przechowywanie samochodów z branży hydraulicznej, które najczęściej przyjmujemy, są głębokie półki z przegródkami. To pomaga zwiększyć ilość miejsca na ścianach, ale także utrzymać wszystkie małe przedmioty razem, w ich własnych przegródkach. 

Wykorzystujemy również optymalnie przestrzeń, instalując chowaną środkową półkę, którą można wyciągnąć i wykorzystać jako stół warsztatowy. W ten sposób, jeśli trzeba przyciąć rurę do odpowiedniego rozmiaru, masz do dyspozycji bezpieczne i wygodne stanowisko.  

Instalacja podwójnej podłogi również pomaga wykorzystać maksymalnie przestrzeń. Podwójna podłoga jest idealna do przechowywania ciężkich przedmiotów i nieporęcznych elementów, takich jak zlewy i toalety. Pasy przywiązane do boków zapobiegają przemieszczaniu się tego typu przedmiotów. 

Istnieje również możliwość zainstalowania na podwójnej podłodze wytrzymałych szuflad. Są one przystosowane do przechowywania przedmiotów o wadze do 80 kg. Szuflady występują w wersji z materiału takiego jak stal, aluminium czy drewno. Wybór materiału, z którego wykonujemy regały do samochodów dostawczych dla hydraulików, zależy od tego, czy bardziej odpowiada nam wytrzymałość, czy lekkość.

Okładzina samochodu dostawczego dla hydraulików

Warstwowa wykładzina do furgonetki chroni wnętrze pojazdu i regały przed uszkodzeniami. Ilość metalowych części przechowywanych w regałach dla hydraulików może spowodować zarysowanie i wgniecenie wnętrza auta. 

Wykładzina wykonana jest z tworzywa sztucznego – polipropylenu. Ten wytrzymały materiał nie tylko chroni furgon przed uszkodzeniem spowodowanym przez przesuwanie się ciężkich lub ostro zakończonych przedmiotów, ale także przed przypadkowo rozlanymi środkami chemicznymi czy wodą.

Wykładzina ochronna na podłodze sprawia, że Ty i Twoja załoga możecie bezpieczniej wchodzić i wychodzić z furgonetki. Plastik zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się, jeśli podeszwy butów są mokre. 

Zabudowa samochodu dostawczego dla hydraulików – pomysły od Tecnolam

Mamy szeroką gamę dostępnych koncepcji regałów, aby sprostać różnym budżetom i preferencjom stylistycznym: LUXURY, COMFORT i BASE. Ponadto pozyskujemy materiały bezpośrednio od producentów i dlatego też jesteśmy w stanie dostarczyć najlepszej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Nie tylko projektujemy nasze półki i regały, ale także sami je produkujemy. Oznacza to, że nadzorujemy cały proces od pomysłu do instalacji.