Skip to main content

Jak wybrać praktyczne i wytrzymałe półki do samochodu dostawczego – 3 aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę

2 listopada, 2022

Nasz ostatni wpis poświęciliśmy w całości rampie do samochodu. Opisaliśmy w nim, czym wyróżnia się idealna rampa do samochodu dostawczego i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze, W dzisiejszym artykule skupimy się na półkach, w które można wyposażyć zabudowę. Półki do samochodu dostawczego to jeden z najbardziej podstawowych elementów zabudowy, niezwykle funkcjonalny i praktyczny, a do tego szeroko dostępny. Warto jednak wiedzieć, że półka półce nierówna i warto mieć ogólną wiedzę na temat różnych półek przed zakupem.

Najlepsze półki do samochodu dostawczego

Materiał i konstrukcja

Jak w przypadku większości produktów, na jakość półek niesamowity wpływ ma materiał, z którego zostały wykonane. Poszukując regałów do zabudowy Twojego vana, natkniesz się na różne materiały, które wybierane są przez producentów do produkcji. Najtańsze półki do samochodu dostawczego mogą być wykonane na przykład z plastiku. Jest to powszechnie stosowany w przemyśle materiał, który jednak nie jest szczególnie odporny na uszkodzenia. Może być alternatywa dla osób o ograniczonym budżecie. 

Dużo odporniejsze są konstrukcje stalowe, często pokrywane dodatkową warstwą zabezpieczenia, która chroni przed korozją. Stal jest niezwykle wytrzymała, dlatego też pozwoli na przechowywanie dużo cięższych przedmiotów niż półki plastikowe czy ze sklejki. Z powodzeniem umieścisz na nich na przykład narzędzia, skrzynki, walizki czy najróżniejsze pojemniki z częściami. Dodatkowym plusem stali jest fakt, że – przy odpowiednim zabezpieczeniu przed rdzą – stal będzie wyglądać estetycznie nawet przez długi czas. Jeśli zatem aspekt wizualny jest dla Ciebie ważny, to stal z pewnością jest idealnym materiałem na Twoje półki do samochodu dostawczego.

Stal w zależności od użytego rodzaju, może być bardzo ciężka, a tym samym wpłynąć na wagę całego pojazdu. Warto jednak zaznaczyć, że nowoczesne półki do samochodu dostawczego mają dużo lżejszą konstrukcję. Specjalistom udało się osiągnąć kompromis pomiędzy wagą i jakością i stworzyć stal, która jest odporna, a jednocześnie ma minimalną wagę.

Personalizacja

Dla każdego właściciela samochodu dostawczego priorytetem jest maksymalne dostępnej przestrzeni i stworzenie zabudowy, która będzie pozwalała na 100% wydajności w pracy. To oznacza, że półki do samochodu dostawczego powinny być idealnie dopasowane i oferować łatwy dostęp do znajdujących się na nich przedmiotów. Warto zatem zwrócić uwagę na propozycje tych producentów, którzy w swoim portfolio mają półki do samochodu dostawczego dedykowane dla danego modelu. 

Nasza firma, oprócz oferty dostosowanej do różnych modeli wszystkich popularnych marek samochodów dostawczych, proponuje klientom także projekt 3D. Taka wizualizacja pozwala zapoznać się w tym, jak zabudowa będzie wyglądała w rzeczywistości. Klient może zatem zobaczyć półki do samochodu dostawczego w trójwymiarowej przestrzeni i zastanowić się, czy taki układ będzie dla niego odpowiedni.

Półki do samochodów dostawczych Tecnolam występują w trzech gotowych wariantach: BASE, COMFORT i LUXURY. Są to zaprojektowane przez nas, z uwzględnieniem najczęstszych wymagań klientów, propozycje zabudowy. Istnieje także możliwość stworzenia indywidualnego projektu na podstawie dodatkowych instrukcji.

Przeznaczenie

W końcu, przed zakupem warto także zastanowić się, jakie dokładnie przedmioty będziemy umieszczać na półkach w samochodzie. Od tego zależy nie tyle wybór samych półek, ile także sposób ich rozmieszczenia. Jeśli planujesz przewozić na nich duże przedmioty, wtedy oczywiście odległość między półkami powinna być większa. Można także pomyśleć o umieszczeniu takiej półki w dolnych partiach pojazdu tak, aby przedmiot nie uległ zniszczeniu, jeśli spadnie na podłogę. Istnieją także dodatkowe rozwiązania i zabezpieczenia, które mogą ochronić przewożone przedmioty przed wypadnięciem, a tym samym przed ekstra kosztami związanymi z ich wymianą lub naprawą.

Półki do samochodu dostawczego można także doposażyć w akcesoria, którą ułatwią korzystanie z nich. Mogą to być rozmaite pojemniki, które ograniczą ich przestrzeń, idealne do przechowywania np. drobnych części. Innym udogodnieniem są przegrody, które można dowolnie ułożyć na półkach, a tym samym dostosować ich przestrzeń do własnych potrzeb. W Tecnolam, przegrody są częścią zestawu i są dołączone do półek, dzięki czemu z łatwością osiągniesz przestrzeń, jaka jest dla Ciebie najodpowiedniejsza.