Skip to main content

3 złote zasady jak utrzymać porządek w samochodzie dostawczym?

6 czerwca, 2022

Niezależnie od tego, czy posiadasz już zabudowę Twojego auta, czy jesteś dopiero na etapie projektu i zastanawiasz się, jak zabudować samochód dostawczy, nasz dzisiejszy wpis może okazać się niesamowicie przydatny. Zebraliśmy bowiem dla Ciebie kilka zasad, o których warto pamiętać i których warto się trzymać, żeby utrzymać porządek w samochodzie dostawczym. Nie ma bowiem nic gorszego niż narzędzia i części, które – kolokwialnie mówiąc – walają się po całym furgonie. Jeszcze gorzej jest, gdy akurat w danym momencie potrzebujesz konkretnego narzędzia i nie możesz go znaleźć. Wtedy frustracja bierze górę, a Ty tracisz czas na bezsensowne poszukiwania. A tego wszystkiego można przecież uniknąć, utrzymując porządek w samochodzie dostawczym. Jednak… jak to zrobić?

Jak utrzymać porządek w samochodzie dostawczym?

1. Zaplanuj przestrzeń

Punkt pierwszy jest równocześnie najważniejszym, bo dobrze rozplanowana przestrzeń samochodu dostawczego może zdziałać cuda. Opisywaliśmy już, na co zwrócić uwagę przy projektowaniu zabudowy do samochodu dostawczego tak, aby była ona praktyczna i w pełni dostosowana do Twoich potrzeb. 

Najważniejszym krokiem przy projekcie jest refleksja na temat tego, jakie są najczęściej używane przez Ciebie narzędzia i przedmioty, a których używasz rzadziej. Te, z których korzystasz na co dzień, chcesz mieć zawsze pod ręką i mieć do nich ułatwiony dostęp. Inne, mogą byś schowane w praktycznych szufladach albo szafkach. 

Jeśli wykonujesz prace w terenie, część rzeczy możesz przechowywać w wyjmowanych walizkach narzędziowych. W ten sposób, łatwo i szybko przetransportujesz je na miejsce wykonywania pracy bez potrzeby przepakowywania. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń ładunkowa jest podstawą tego, aby utrzymywać perfekcyjny porządek w samochodzie dostawczym.

2. Rób regularny przegląd narzędzi i części

Kolejny punkt dotyczy regularnego przeglądu narzędzi, części i wszystkich innych przedmiotów, które przechowujesz w samochodzie. Jeśli coś nie nadaje się do pracy ze względu na zużycie, napraw to, odśwież, sprzedaj, oddaj, lub – jeśli nie nadaje się absolutnie do użycia – wyrzuć. Opcji jest wiele, a pozbycie się nieużytecznych przedmiotów jest jak pozbycie się starych ubrań. Nic nie zabiera więcej miejsca niż przedmioty, z których i tak nie możesz korzystać. Jeśli wierzysz, że mogą się jeszcze komuś przydać, wystaw je na OLX.

Nie zostawiaj także rzeczy, które „może kiedyś się przydadzą”. W zdecydowanej większości przypadków, nie przydadzą się. Jeśli zatem nie wykorzystujesz danego narzędzia i nigdy do tej pory nie zdarzyło Ci się, abyś go potrzebował… pozbądź się go, na przykład oddaj do recyklingu. 

Przedmioty, których używasz okazjonalnie, możesz także przechowywać w garażu lub piwnicy. W ten sposób Twoje codzienne miejsce pracy, czyli samochód, pozostanie niezagracone, a Ty będziesz mógł w każdym momencie wziąć daną rzecz wtedy, gdy będzie ona rzeczywiście niezbędna. Warto zawczasu zaplanować sobie kolejny dzień pracy, żeby przewidzieć, co będzie podczas niej potrzebne.

Aby utrzymać porządek w samochodzie dostawczym, warto raz na jakiś czas zrobić generalne sprzątanie. Dokładnie przejrzeć wszystkie rzeczy w furgonie i zadecydować, czy są one jeszcze w dobrym stanie i czy są potrzebne. Natura Twojej pracy także może z czasem zmienić się i ewoluować. Być może coś, co jeszcze pół roku temu było Twoim chlebem powszednim, w ogóle nie należy już do Twoich obowiązków i nie wykonujesz już danej usługi? 

3. Miej zawsze pod ręką środki czystości

Ostatni, ale nie mniej istotny punkt, pomoże Ci utrzymać nie tylko ład i porządek w samochodzie dostawczym, ale także czystość. Co więcej, pozwoli Ci on na ochronę wnętrza Twojego auta i utrzymanie go w dobrym stanie. Chodzi bowiem o to, żeby zawsze mieć w samochodzie podstawowe środki czystości, np. ściereczki, kilka szmatek i detergent. Warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria zabudowy samochodu dostawczego, takie jak na przykład dyspenser na płyn. 

Uniwersalny płyn do czyszczenia pozwoli Ci na usunięcie zabrudzeń, czy plam natychmiast po ich powstaniu. Warto wyrobić sobie taki nawyk usuwania zabrudzeń od razu, bowiem jak w przypadku większości plam, im dłużej pozostają one na powierzchni, tym trudniej się ich pozbyć. 

Mamy nadzieję, ze nasze trzy złote zasady pomogą Ci zadbać o porządek w samochodzie dostawczym i na zawsze pozostaną w Twojej pamięci!