Skip to main content

Zabudowa warsztatowa do samochodu – czy warto w nią zainwestować?

5 sierpnia, 2022

Dla wielu profesjonalistów samochód dostawczy jest niezbędnym narzędziem pracy. Jest wykorzystywany nie tylko do przemieszczania się na miejsce pracy, do klienta, ale także do przewożenia niezbędnych materiałów, części zamiennych itp. W końcu, samochód dostawczy może być także idealnym warsztatem mobilnym, o ile zostanie odpowiednio wyposażony. Z pomocą przychodzi zabudowa warsztatowa do samochodu, czyli system półek i szuflad oraz innych akcesoriów do przechowywania, który z łatwością pomieści Twoje narzędzia i niezbędne w pracy przedmioty.

Zabudowa warsztatowa do samochodu – niezbędne wyposażenie fachowca

Funkcjonalna zabudowa warsztatowa do samochodu może obejmować wiele różnych rozwiązań. Począwszy od licznych szuflad, w których można przechowywać różnego rodzaju narzędzia używane przy pracy, poprzez półki z pojemnikami różnej wielkości na drobne elementy i dodatkowe akcesoria, np. imadła. Przy projektowaniu warto wziąć pod uwagę rodzaj wykonywanej działalności i przemyśleć, jakie elementy zabudowy mogą okazać się nieocenione w Twoich codziennych obowiązkach.

Ile kosztuje zabudowa warsztatowa do samochodu dostawczego?

Ceny zabudowy warsztatowej do samochodu mogą różnić się ze względu na wybrane rozwiązania, wielkość samochodu i wiele innych czynników. W ofercie firmy Tecnolam znajdują się gotowe moduły w trzech wersjach: budżetowej BASE, COMFORT z średniej półki cenowej oraz najbardziej rozbudowanej – LUXURY. Co więcej, możesz także zaprojektować własną zabudowę, korzystając z pomocę prostego w obsłudze konfiguratora lub zwracając się z zapytaniem do pracowników Tecnolam.

Zabudowa warsztatowa do samochodu może być doposażona w specjalne akcesoria, pojemniki i podajniki, które ułatwią pracę. Pełen katalog rozwiązań znajdziesz na stronie.

Jak wybrać idealną zabudowę warsztatową do auta?

Idealna zabudowa warsztatowa do samochodu firmowego powinna być przede wszystkim funkcjonalna, bezpieczna oraz lekka. Na funkcjonalność wpływają zastosowane rozwiązania, sprytne systemy półek i szuflad do przechowywania, ale i odpowiednio przemyślany projekt. Warto wcześniej zastanowić się nad tym, jaki rodzaj pracy wykonujesz najczęściej, których narzędzi używasz na co dzień i jakie przedmioty przewozisz. 

Zabudowy Tecnolam wykonane są z bezpiecznych materiałów i posiadają odpowiednie certyfikaty, w tym między innymi certyfikat TÜV. Elementy zabudowy są niezwykle trwałe dzięki zastosowanym nowoczesnym tworzywom. Nie bez znaczenia jest także waga zabudowy. Im lżejsza, tym mniejsze jest zużycie paliwa, a co za tym idzie, koszt Twojej działalności.

Zalety zabudowy warsztatowej

Największym plusem zabudowy do samochodu firmowego jest lepsza organizacja pracy. Zabudowa warsztatowa do samochodu pozwoli Ci wykonywać na miejscu wiele czynności, które zazwyczaj musiałby wykonywać stacjonarnie w firmie, bądź bezpośrednio u klienta, który nie zawsze ma odpowiednie warunki do pracy. Słowem, dzięki zabudowie możesz przygotować efektywne miejsce do wykonywania podstawowych czynności, takich jak cięcie, szlifowanie i wiele innych. 

Ponadto, dzięki dobrze zorganizowanemu systemowi półek, unikniesz szukania najpotrzebniejszych narzędzi i części. Będą one zawsze pod ręką. Możesz dodatkowo opisać szuflady, naklejając na nich etykiety, żeby z łatwością zlokalizować różne przedmioty. To szczególnie przydatna porada, jeśli z tego samego samochodu korzysta więcej niż jedna osoba. W ten sposób, każdy pracownik będzie wiedział, do której szuflady czy półki odłożyć dany przedmiot.

W końcu, profesjonalna zabudowa warsztatowa samochodu wpływa także pozytywnie na wizerunek całej firmy. Klienci, mając do wybory wiele firm z tej samej branży, coraz większą uwagę zwracają na to, urządzeń i jakich firm używają fachowcy i jak prezentują się sami. Są one przecież jednym z ważniejszych (a na pewno największym) narzędziem, na którym nie warto oszczędzać. 

Zabudowa warsztatowa do samochodu – podsumowanie

Profesjonalna zabudowa warsztatowa do samochodu będzie z Tobą przez lata i będzie wiernie towarzyszyć Ci w Twojej codziennej pracy, ułatwiając znalezienie potrzebnych przedmiotów, utrzymanie porządku i pozytywnie wpływając na Twój wizerunek fachowca. Możesz wykorzystać ją do organizacji przestrzeni warsztatowej do wykonywania prostych prac na miejscu u klienta. W końcu, zabudowa wpłynie także na bezpieczeństwo narzędzi podczas jazdy i ochroni je przed uszkodzeniem podczas przesuwania się bezwładnie z tyłu auta. Dzięki temu, także narzędzia będą mogły służyć Ci dłużej i pozostaną w doskonałym stanie.