Skip to main content

Jak zabudować samochód dostawczy? Praktyczne rozwiązania dla Twojego auta

6 czerwca, 2022

W ostatnim artykule poruszaliśmy temat dotyczący bezpieczeństwa i przedstawiliśmy rozwiązania, dzięki którym zarówno Ty jak przewożone przez Ciebie materiały będą chronione. W dzisiejszym wpisie przedstawimy garść praktycznych porad dotyczących tego, jak zabudować samochód dostawczy. To zagadnienie, które jako pierwsze przychodzi do głowy, kiedy myśli się o zabudowie samochodu. Od czego zacząć, jak wybrać odpowiednie elementy i w końcu jak zabudować samochód dostawczy, aby spełniał on swoją rolę? Sprawdź nasze wskazówki, które – mamy nadzieję – okażą się przydatne przed przystąpieniem do projektu.

Jak zabudować samochód dostawczy?

Na początek… podłoga!

Jeśli myślisz o zabudowie samochodu, nie zapomnij zastanowić się nad podłogą. To element często zapominany podczas projektowania, a podłoga – chociaż wydaje się tłem dla naszej zabudowy – spełnia niezwykle ważne zadanie! 

Podłoga chroni oryginalną powierzchnię samochodu przed uszkodzeniem. Jeśli w Twojej branży często posługujesz się ciężkimi narzędziami lub ostro zakończonymi częściami, podłoga do samochodu dostawczego może okazać się dla Ciebie zbawienna. W ten sposób zabezpieczysz oryginalne wnętrze samochodu, a dzięki temu Twój van nie straci na wartości. Podłogi Tecnolam są niezwykle odporne na uszkodzenia, a dzięki zaawansowanej technologii, wszelkie zarysowania są na niej praktycznie niewidoczne.

Podłoga to jednak nie tylko ochrona wnętrza, ale także bezpieczeństwo. Podłoga pokryta antypoślizgową warstwą uchroni przed poślizgnięciem, co jest szczególnie ważne, gdy zdarza Ci się pracować w terenie, a Twoje obuwie często jest pokryte wodą. Ostatnim argumentem za podłogą, jest łatwość utrzymania czystości. 

Okładziny ściany

Jeśli stoisz przed decyzją, jak zabudować samochód dostawczy i dostosować go do Twoich celów, rozważ panele ścienne, które – podobnie jak podłogi – zabezpieczą wnętrze paki. Chociaż może wydawać się, że potencjalni kupujący nie spodziewają się po używanym samochodzie idealnej kondycji, to zadbane wnętrze samochodu będzie działało na Twoją korzyść przy sprzedaży.

Co więcej, odpowiednio dobrane panele znacznie wyciszą wnętrze pojazdu. To może być niezwykle istotne, jeśli wykonujesz głośne prace, które mogłyby przeszkadzać w okolicy lub odwrotnie: Twoja praca wymaga skupienia i nie chcesz, aby dochodziły do Ciebie hałasy z zewnątrz.

W końcu, wszelkie zabrudzenia, które są nieodzownym elementem niektórych rodzajów prac, na okładzinie można usunąć wilgotną szmatką lub ścierką, np. w mikrofibry. Rozważ zatem okładziny ścienne do Twojego samochodu dostawczego, bo jak sam widzisz, przemawia za nimi całkiem sporo plusów.

Półki i regały

Przechodzimy do najważniejszej części zabudowy samochodu dostawczego, którą są półki i regały. To nieodzowny element każdej zabudowy, który wpływa na komfort pracy i pozwala na genialne zorganizowanie przestrzeni pojazdu. Warto dokładnie przemyśleć jak zabudować samochód dostawczy i jakie rozwiązanie wybrać, bo w końcu będą one towarzyszyć nam każdego dnia podczas pracy.

Przede wszystkim dobrze jest zrobić swego rodzaju remanent posiadanych narzędzi, części i wszystkich innych przedmiotów, których używa się do codziennej pracy. Czy są to duże elektronarzędzia, które zajmują sporo miejsca, ale i wymagają przewożenia w konkretnej pozycji? Jeśli są to szczególnie drogie sprzęty, rozważ szafki zamykane na klucz. W ten sposób umkniesz ryzyka kradzieży i będziesz lepiej spał, wiedząc, że wartościowe przedmioty są bezpieczne. Więcej o bezpieczeństwie przewożonych ładunków pisaliśmy w ostatnim artykule.

A może w pracy używasz głównie drobnych części, takich jak wszelkiego rodzaju nakrętki, śruby, gwoździe, które dobrze jest mieć posegregowane i zawsze pod ręką? Rozważ pojemniki z przegródkami, które możesz zaaranżować w dowolny sposób.

Zastanów się, które z używanych przez Ciebie przedmiotów musisz mieć przy sobie podczas wykonywania pracy u klienta. Te rzeczy możesz umieścić w wyjmowanych skrzyniach bez konieczności przekładania ich przed każdym zleceniem. To doskonałe rozwiązanie, które ułatwia i optymalizuje Twoją pracę. 

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas porady na to, jak zabudować samochód dostawczy i od czego zacząć będą dla Ciebie pomocne. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, możesz zawsze zwrócić się do profesjonalistów z Tecnolam, którzy doradzą najlepsze rozwiązania dla Ciebie i Twojego stylu pracy.