Skip to main content

Zabudowa samochodu dostawczego – dlaczego warto w nią zainwestować?

24 lutego, 2022

W ostatnim artykule opisywaliśmy, jak wybrać idealny rozmiar regałów do samochodu dostawczego. Dzisiaj przedstawimy garść powodów, dla których odpowiednia zabudowa samochodu dostawczego, jest tak istotna. Prowadząc działalność związaną z transportem, trzeba zadbać o odpowiednią zabudowę pojazdów. Dziś samochody dostawcze coraz częściej służą nie tylko do przewożenia ładunków, lecz także stanowią wyspecjalizowane miejsca pracy. Ich przystosowanie do indywidualnych potrzeb jest zatem konieczne. Profesjonalna zabudowa samochodu dostawczego sprawia, że auto jest w pełni funkcjonalne, a firma zyskuje na rynku prestiż i uznanie.

Na czym polega zabudowa samochodu dostawczego?

Ze względu na ogromny postęp technologiczny samochody dostawcze można zaaranżować w taki sposób, aby oprócz funkcji transportowej pełniły także rolę użytkową.

Zabudowa auta dostawczego polega na opracowaniu odpowiedniego projektu wyposażenia przestrzeni ładunkowej oraz zamontowaniu niezbędnych elementów. Dzięki temu samochód może być wykorzystywany do świadczenia usług mobilnych, warsztatowych, serwisowych, elektrotechnicznych oraz wielu innych.

Zabudowa samochodu dostawczego powinna zawsze być wykonana ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb użytkownika oraz zgodnie z planowanym przeznaczeniem pojazdu. Do istotnych elementów zabudowy zalicza się:

 • ścianki
 • regały i szafki
 • blaty
 • wysuwane platformy
 • konstrukcje na specjalistyczny sprzęt
 • kontenery

Zabudowa samochodu dostawczego to usługa, która pozwala dostosować pojazd do pełnienia dodatkowych funkcji. Stanowi ona istotne uzupełnienie oferty usługowej w firmach z wielu branż. Przykładem mogą być pojazdy specjalne tj. karetki, chłodnie czy auta gastronomiczne, w których przestrzeń ładunkowa jest zaadaptowana do pełnienia poszczególnych funkcji usługowych.

Profesjonalna zabudowa ścian, podłogi oraz sufitu

Zabudowa samochodu dostawczego ma bardzo duży wpływ na jego użyteczność. Jeśli samochód ma być wykorzystywany do transportu dużych przedmiotów, to warto zadbać o właściwe zabezpieczenie podłogi, ścian i sufitu.

Ważne jest, aby w samochodzie dostawczym przeznaczonym do przewożenia towarów odpowiednio zabudować podłogę. Ta powierzchnia bowiem, jest najczęściej narażona przez przewożone przedmioty na różne uszkodzenia. Do zabudowy podłogi warto użyć odpowiednie tworzywo sztuczne lub sklejkę. Bardzo ważny jest montaż listew progowych oraz zabezpieczenie bocznych ścian pojazdu, które to bardzo często są narażone na zarysowania oraz obicia.

Trzeba też dobrze zabezpieczyć się sufit, który to może zostać uszkodzony podczas transportu wysokich ładunków. Finalną fazą jest odpowiednie zabudowanie nadkoli. Powinny one być zabezpieczone odpowiednim mocowaniem, dzięki któremu przewożone elementy będą całkowicie bezpieczne.

Zabudowa samochodu dostawczego – istotne zalety

Decydując się na zakup samochodu dostawczego, którego zadaniem będzie świadczenie usług, należy zawsze pamiętać o swych oczekiwaniach względem pojazdu. Istotnym kryterium są walory ergonomiczne i użytkowe. To właśnie one decydują o tym czy posiadany pojazd będzie dobrze nam służył użytkownikowi. Warto zadać o to, aby decyzja dotycząca wyboru konkretnego modelu była jak najbardziej przemyślana oraz podparta racjonalnymi argumentami. Niezwykle ważne jest to, aby pojazd był odpowiednio zabudowany.

Przemyślana zabudowa powinna zapewniać funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Wyposażenie do zabudowy powinno być również odporne na trudne warunki. Wstrząsy podczas jazdy samochodem oraz nierówności występujące bardzo często na dogach nie powinny wpływać eksploatację pojazdu. Z też powodu w procesie produkcyjnym powinny być zawsze wykorzystywane trwałe oraz solidne materiały.

Każdy samochód dostawczy o profesjonalnej zabudowie posiada mnóstwo zalet. Pośród wielu z nich można wymienić:

 • komfortowe warunki pracy
 • lepszą organizację pracy
 • bezpieczeństwo jazdy podczas niesprzyjających warunków pogodowych czy drogowych.
 • bezpieczeństwo przewożonych sprzętów
 • idealny porządek w samochodzie
 • profesjonalny wizerunek w oczach klientów

Zabudowa samochodu dostawczego – kompleksowe usługi profesjonalistów

Dziś dzięki ogromnym możliwościom technologicznym nie ma ograniczeń w wykonywaniu zabudowań aut dostawczych. Estetyczne oraz funkcjonalne zabudowy samochodowe są wykonywane na zamówienie, a ich realizację poprzedza dokładna analiza potrzeb użytkownika pojazdu.

Firma Tecnolam w procesie planowania bierze pod uwagę przeznaczenie auta, parametry techniczne oraz wielkość wnętrza paki.

Pracownicy naszej firmy przed rozpoczęciem realizacji zabudowy zawsze konsultują się z klientem i dopiero po akceptacji projektu go realizują. Nasi fachowcy potrafią zrealizować nawet najbardziej niestandardowe zamówienia, a każde zlecenie jest wykonywane w wyznaczonym terminie.

Decydując się na prowadzenie firmy świadczącej usługi z zakresu przewozu towarów, warto zlecić doświadczonej firmie zabudowę posiadanej floty pojazdów. Jeśli są one dobrze wyposażone, to wówczas stwarzają komfortowe warunki pracy, a firma jest dobrze postrzegana przez klientów. Dzięki temu zyskuje prestiż, uznanie oraz szybko się rozwija.