Skip to main content

Systemy bezpieczeństwa do samochodu dostawczego

30 marca, 2022

W ostatnim artykule opisaliśmy dla Was 5 ważnych rad, które warto wziąć pod uwagę, projektując zabudowę samochodu dostawczego. Dzisiaj za to, przedstawimy systemy bezpieczeństwa do samochodu dostawczego, które pomogą Ci chronić to, co najcenniejsze dla Twojego biznesu.

Ile według Ciebie warte są narzędzia i sprzęt znajdujące się na pace Twojego samochodu dostawczego? Trzy, cztery tysiące złotych, a może więcej? Narzędzia i sprzęt, w które inwestujesz przed rozpoczęciem pracy, są kosztowne. Co więcej, są one pożądanym towarem, który złodzieje mogą dość łatwo spieniężyć. 

Według statystyk policyjnych liczba kradzieży z włamaniem do samochodów dostawczych wzrasta. W 2020 r. zgłoszono prawie 12 000 takich zdarzeń. Na szczęście istnieje kilka skutecznych środków zaradczych. Inwestowanie w systemy zabezpieczeń samochodów dostawczych pomaga przedstawicielom wolnych zawodów i firmom chronić swój majątek.

Ponadto, wskazówki dotyczące bezpieczeństwa samochodów dostawczych, które proponujemy w Tecnolam, pomagają również utrzymać narzędzia i sprzęt w porządku i bezpiecznie zamocować je. Zwiększenie bezpieczeństwa samochodu dostawczego pomaga chronić narzędzia i sprzęt przed złodziejami. Czytaj dalej, aby poznać nasze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa vanów!

Spis treści:

  1. Najlepsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa samochodów dostawczych
  2. Systemy bezpieczeństwa do samochodu dostawczego
  3. Rodzaje rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa furgonetek

Najlepsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa samochodów dostawczych

Zamierzasz zainwestować w nowy samochód dostawczy? A może chcesz zmodernizować systemy bezpieczeństwa w swoim obecnym mobilnym warsztacie? Jeśli tak, to warto pomyśleć o nadaniu większego priorytetu bezpieczeństwu. Większość samochodów dostawczych dla profesjonalistów ma standardowo zainstalowany podstawowy system alarmowy. Jednak proste systemy bezpieczeństwa rzadko są skuteczne w utrzymywaniu przestępców na dystans.

Systemy bezpieczeństwa kategorii drugiej obejmują również immobiliser. Natomiast kategoria pierwsza – najwyższa – obejmuje alarm i czujniki wykrywające stłuczenie szyby lub nietypowy ruch pojazdu. Można też zaopatrzyć się w urządzenie śledzące pojazd. Urządzenia te wykorzystują system GPS, który można śledzić za pomocą telefonu komórkowego lub komputera w bazie – u pani domu.

Poza systemami bezpieczeństwa do furgonetki można zwiększyć czujność, podejmując działania praktyczne: 

  • Nie zostawiaj cennych przedmiotów w samochodzie.
  • Parkuj w miejscach objętych zasięgiem kamer monitorujących.
  • Uczulić pracowników na kwestię bezpieczeństwa furgonetki.

Systemy bezpieczeństwa do samochodu dostawczego

Istnieje również wiele prostych i niedrogich środków, które możesz podjąć, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich dóbr. Modyfikacja mobilnego warsztatu za pomocą innowacyjnych regałów i półek chroni narzędzia, sprzęt i samochód dostawczy przed uszkodzeniem.

Nawet podstawowe konfiguracje pomagają chronić Twoje rzeczy i zapewnić im bezpieczeństwo. Na przykład zamykane skrzynki narzędziowe nie tylko odstraszają złodziei, ale także zapobiegają przesuwaniu się narzędzi z tyłu samochodu dostawczego.

Zamykanie drogiego sprzętu w bezpiecznych skrzynkach magazynowych pomaga również utrzymać porządek i organizację w samochodzie dostawczym. Wszystko ma swoje miejsce, więc nie będziesz tracić czasu na szukanie narzędzi, które przypadkowo wrzuciłeś na tył auta. 

Drabiny przymocowane do dachu samochodu dostawczego są głównym celem złodziei. Ponieważ drabiny nie są potrzebne do każdej czynności, często pozostawia się je na dachu, gdzie są narażone na kradzieże. Zamykane klamry to proste rozwiązanie.

Blokada kierownicy to kolejne proste rozwiązanie, które często jest pomijane. Istnieją jednak lepsze metody utrudniania złodziejom dostępu do samochodu dostawczego. 

Rodzaje rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa furgonetek

Wśród handlowców coraz większą popularnością cieszą się blokady typu deadlock. Ich wytrzymałe konstrukcje są odporne na ataki łomem, dzięki czemu zapewniają lepszą ochronę pojazdu dostawczego. 

Dostęp do śluzy można uzyskać tylko za pomocą odpowiedniego klucza. Składają się one z pojedynczego metalowego rygla, który jest przymocowany do tylnych drzwi i połączony ze ścianą boczną furgonetki. Taka konstrukcja efektywnie wzmacnia bezpieczeństwo zamka i oczywiście uniemożliwia intruzom sforsowanie drzwi łomem. 

Dzięki zainstalowaniu skutecznego zabezpieczenia samochodu dostawczego ryzyko zaginięcia pojazdu i jego zawartości jest mniejsze. Zwiększone środki bezpieczeństwa pomogą także obniżyć wysokość opłat ubezpieczeniowych! Nie zapomnij o zainstalowaniu regałów, półek i zamykanych skrzynek, które zapewnią bezpieczeństwo Twojemu sprzętowi i ochronią je przed możliwą kradzieżą. Warto o tym pomyśleć!

Nasze systemy regałowe objęte są 36-miesięczną gwarancją! Mamy nadzieję, że zaprezentowane systemy bezpieczeństwa pomocą Ci ochronić Twój majątek.