Skip to main content

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu zabudowy samochodu dostawczego?

12 stycznia, 2022

Jeśli na co dzień wykonujesz prace z wykorzystaniem vana, z pewnością zastanawiałeś się, czy zabudowy samochodu dostawczego to coś dla Ciebie. W końcu dbasz o jego wnętrze i starasz się zawsze utrzymywać kabinę w czystości, ponieważ spędzasz w nim dużo czasu i nie chcesz przebywać w brudnym i zagraconym miejscu. Ponadto, doskonale wiesz, że to, jak wygląda Twoje auto, wpływa na Twój wizerunek i to, jak odbierają Cię klienci, dla których prace wykonujesz.

Decydując się na zabudowę samochodu dostawczego, możesz nie tylko ułatwić sobie wykonywanie codziennych obowiązków i utrzymywanie czystości na pace, ale także zbudować obraz profesjonalisty. Jednak jak się do tego zabrać i na co zwrócić uwagę przy projektowaniu zabudowy samochodu dostawczego? Przeczytasz nasz przewodnik, w którym przedstawiamy najważniejsze kwestie, jakie trzeba rozważyć, projektując własną wersję zabudowy samochodu dostawczego.

Rodzaj i wielkość przewożonych przedmiotów

Jeden z najważniejszych czynników, jaki ma wpływ na to, jakie elementy zabudowy samochodu dostawczego wybrać i jak ją zaprojektować to typ przedmiotów, które powinny znaleźć w niej swoje miejsce. Jeśli jesteś monterem, który przy pracy wykorzystuje w dużej ilości drobne części, śruby, zaślepki, nakrętki, itp. z pewnością powinieneś rozważyć pojemne półki.

Rozwiązania Tecnolam obejmują półki z praktycznymi przegrodami, które można dowolnie przestawiać, uzyskując tym samym przestrzeń idealnie dopasowaną do własnych potrzeb. Możesz zatem wydzielić część półki na drobne elementy, a w pozostałej przechowywać większe narzędzia. Co więcej, Tecnolam oferuje także wyjmowane pojemniki w różnych wielkościach. Jeśli Twoja praca polega na wykonywaniu usług u klienta, pojemnik z przygotowanymi wcześniej elementami możesz wyciągnąć i łatwo przetransportować w inne miejsce. 

Jeśli jesteś elektrykiem i przewozisz duże ilości kabli i przewodów oraz osprzętu instalacyjnego, lepszym rozwiązaniem dla Ciebie mogą okazać się pojemne szuflady. W Tecnolam – w zależności od modelu – oferujemy szuflady o różnej wysokości i szerokości, dzięki którym można przechować przedmioty również o niestandardowych wymiarach.

Najczęściej używane narzędzia

Przed rozpoczęciem projektowania, warto się zastanowić nad najczęściej używanymi narzędziami tak, żeby mieć je zawsze pod ręką. Jeśli regularnie używasz konkretnych przedmiotów, np. wiertarki, wkrętarki czy lutownicy, zaplanuj je w szufladach bliżej wejścia tak, aby dostęp do nich był ułatwiony. Wiertła do wiertarki umieść w pobliżu, unikniesz w ten sposób zastanawiania się nad tym, w której szafce się znajdują. 

Jeśli planujesz dużą liczbę zamkniętych szafek i szuflad, rozważ opisanie ich! Możesz wykorzystać w tym celu drukowane etykiety, które z łatwością przykleisz na drzwiczkach. W naszym asortymencie znajduje się także duża ilość pojemników, o różnej wielkości, które pomogą zorganizować przestrzeń w szufladach zabudowy samochodu dostawczego.

Jeśli często wykonujesz prace naprawcze sam, rozważ wyposażenie swojej zabudowy samochodu dostawczego w imadło, które pomoże Ci w wykonywaniu prac wymagających unieruchomienia przedmiotu. Tecnolam oferuje gotowe rozwiązania obejmujące profesjonalne imadło, dzięki któremu bez trudu przytrzymasz przedmiot podczas obróbki. 

Rodzaj i styl pracy

W końcu, zastanów się także nad stylem Twojej pracy. Pomyśl, czy większość prac wykonujesz w samochodzie, czy może raczej u klienta na miejscu. Jeśli wykonujesz usługi u klienta, z pewnością przydadzą Ci się skrzynki narzędziowe, które możesz swobodnie przetransportować dowolne miejsce. Niektóre zabudowy samochodu dostawczego oferowane przez Tecnolam posiadają wbudowane skrzynie na narzędzia, które służą zarówno do przechowywania, jak i przenoszenia przedmiotów. Możesz bez problemu przenieść je z miejsca na miejsce, a później umieścić z powrotem w zabudowie, oszczędzając tym samym miejsce w pace samochodu. 

Jeśli wykonujesz prace w miejscach trudnodostępnych, w których łatwo się zabrudzić, rozważ wyposażenie swojego samochodu dostawczego także w podłogi i okładziny. To doskonałe rozwiązanie dla osób świadczących usługi budowlane, którym zdarza się ubrudzić buty błotem lub pyłem. Dzięki praktycznym podłogom, które łatwo myć, z łatwością utrzymają wnętrze swojego samochodu w czystości. Podłogi razem z okładzinami ścian ochronią także oryginalne wnętrza paki samochodu dostawczego przed uszkodzeniami, których trudno uniknąć czasem, pracując w dynamicznym środowisku.

Car photo created by senivpetro – www.freepik.com