Skip to main content

Nowe samochody dostawcze – główne zalety

12 stycznia, 2022

Gdyby dało się raz a dobrze odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze – samochody dostawcze używane czy nowe samochody dostawcze, już nikt nigdy nie musiałby się nad tym zastanawiać. A jednak ludzie wciąż to robią. Gdy przychodzi co do czego i gdy sami mogą w końcu wybrać dla siebie jakieś auto, niemalże od razu wahają się nad tym, czy lepiej byłoby je pozyskać z modnego salonu motoryzacyjnego, czy może jednak poszukać go w jakimś komisie albo po prostu na internetowych aukcjach.

Wybór jest ciężki, ale trzeba go w końcu podjąć. Aby sobie to ułatwić, warto na pewno odkryć podstawowe zalety zakupu obu tych aut. W tym tekście skupimy się wyłącznie na autach nowych. Zobaczymy sobie, z jakich powodów to właśnie one są chętnie i wciąż często kupowane przez kierowców.

Nowe samochody dostawcze – niekończące się opcje

Bez dwóch zdań ten, kto zdecyduje się na nowy samochód dostawczy, otrzyma do wyboru znacznie więcej opcji od tego, kto spróbuje znaleźć jakieś fajne i wartościowe auto używane. Nowych i zarazem fajnych samochodów jest po prostu więcej. Z tym nie da się polemizować. Wystarczy samemu się o tym przekonać, zaglądając w jednym dniu najpierw do dowolnego komisu z używanymi autami lub na stronę typu Otomoto, a później do jakiegoś sprawdzonego salonu, który oferuje nowe samochody dostawcze.

Absolutnie każdy jest w stanie znaleźć wśród tych „świeżynek” taki pojazd, który sprosta jego wymaganiom i będzie dla niego zadowalający w absolutnie każdym najmniejszym szczególe. Poszukiwania idealnego auta staną się wręcz przyjemnością. Nie będą trwać w nieskończoność, a nieraz zakończą się już po jednym dniu dokładnych oględzin. Dla wielu osób to ważna informacja, gdyż oznacza ona, że poszukiwania auta nie muszą być czasochłonne.

Gdyby natomiast chcieć przejrzeć wszystkie atrakcyjniejsze używane samochody, trzeba by poświęcić naprawdę wiele godzin na odwiedzenie różnorodnych komisów porozmieszczanych po różnych polskich miastach oraz zapoznanie się ofertami internetowych aukcji, a i tak nie miałoby się stuprocentowej pewności, że w jakimkolwiek z tych miejsc znalazłoby się coś takiego, na co rzeczywiście chciałoby się przeznaczyć pieniądze.

Równocześnie trzeba jednak pamiętać, że na nowe samochody dostawcze niektórych popularnych modeli, np. Volkswagen Dobblo, czy Fiat Ducato trzeba będzie chwilę poczekać, aż zostaną wyprodukowane.

Nowe samochody dostawcze

Drugą olbrzymią zaletą, jaką mają nowe samochody dostawcze, jest to, że… nie są one używane! Oczywista oczywistość? Niby tak, ale tę ich cechę po prostu trzeba podkreślić, bo to przecież z uwagi na nią kierowcy często rezygnują z możliwości zakupu tańszego i sprawnego auta używanego, a mimo wszystko decydują się na auto dużo droższe i to nieraz głównie dlatego, że jest ono czymś nowym.

Ludzie wciąż nieco obawiają się rzeczy pochodzących z drugiej ręki. Trudno się im dziwić. Obawy są nieraz uzasadnione, bo nawet jeśli przy używanym samochodzie pojawi się bardzo dokładny jego opis zawierający wszystkie kluczowe informacje na temat jego przebiegu, przebytych awarii i innych rzeczy, to jednak nie da się mieć tej pewności, że opis jest wiarygodny i że zaznaczono w nim samą prawdę. Sprzedawcy aut używanych lubią i nieraz potrafią oszukiwać. Wiedzą, jak zamydlić oczy klienta, by ten ostatecznie zdecydował się właśnie na ich pojazd.

Oczywiście niektóre samochody używane też mogą być bardzo wartościowe, ale jest ich mniej niżeli tych, które nigdy więcej nie powinny trafić do sprzedaży. Z nowym autem takich problemów nigdy się nie ma. Dzięki temu, że nigdy wcześniej nie było ono eksploatowane, można wyjechać nim z salonu ze stu procentową pewnością co do tego, że będzie się zadowolonym z jego stanu i wynikającej z niego sprawności auta.

Duża wygoda

Ostatnią bardzo ważną zaletą jest to, że z nowymi samochodami niczego nie trzeba robić. Wystarczy jedynie je kupić. To tyle, bo one od razu po takim zakupie nadają się do jazdy i nadają się do tego, by wybrać się z nimi nawet na dłuższą przejażdżkę. W przypadku zakupu samochodu używanego nieraz następuje konieczność przeprowadzenia jeszcze jakichś dodatkowych napraw. Zawsze są one takim dodatkowym obciążeniem, którego lepiej byłoby uniknąć.

Sprzedaż zdjęcie utworzone przez senivpetro – pl.freepik.com