Jak zabudować samochód dostawczy – krok po kroku
W ostatnim artykule pisaliśmy o rampie załadunkowej. Skupiliśmy się na tym, czym w ogóle jest rampa załadunkowa i czy warto rozważyć jej montaż w swoim samochodzie. Dzisiaj przedstawiamy krótki poradnik dotyczący tego, jak zabudować samochód dostawczy, by był on praktycznym narzędziem do wykonywania codziennych obowiązków.
Coraz więcej aut, dynamiczna sytuacja na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Myśląc o biznesie transportowym, trzeba pomyśleć o tym, jak zabudować samochód dostawczy. Jeśli szukasz pomocy i nie wiesz jak zabudować samochód dostawczy, czytaj dalej.
Postaramy się podpowiedzieć ci, w jaki sposób zabrać się do tematu urządzenia i przygotowania auta do pracy oraz możliwie dokładnie określić to, jak zabudować samochód dostawczy.
1. Jakiego rodzaju transport będziesz wykonywać swoim autem?
Jest to bardzo ważne, ponieważ inaczej należy zabudować, wyposażyć auto, które będzie wykonywało trasy w kraju jako transport rzeczy, inaczej trzeba zabudować samochód dostawczy, który będzie wykonywał transport osób, a całkowicie inaczej należy rozplanować wyposażenie auta, które będzie wykonywało trasy międzynarodowe.
Jeśli twoje auto będzie poruszać się po drogach krajowych, to większość rzeczy jest zbędna i nie trzeba ich uwzględniać. W awaryjnej sytuacji możesz je łatwo kupić i takie rzeczy doradzamy zostawić w firmie lub dokupić w razie potrzeby, ponieważ każdy kilogram jest szalenie istotny. Powodem jest określona DMC (dopuszczalna masa całkowita) pojazdu.
W przypadku, kiedy autem będziesz poruszać się po drogach międzynarodowych, musisz przewidzieć wiele sytuacji awaryjnych, jakie mogą ci się przytrafić. Nawet jeśli kupisz nowe auto i usługę assistance do ubezpieczenia, może zdarzyć się tak, że akurat nie obejmuje pomocy w twoim przypadku.
2. Jak planować rozmieszczenie wyposażenia?
W tej kwestii nie ma złotego środka. Rzeczy najbardziej potrzebne należy możliwie na wierzchu, a te, których będziesz potrzebować mniej lub rzadko, możliwie na samym dole. Oczywiście wszystko od największych i najcięższych rzeczy do najlżejszych począwszy od dołu bądź podłogi auta lub zabudowy.
3. Zastanów się, jakim dysponujesz budżetem.
Pamiętaj, że kiedy planujesz jak zabudować samochód dostawczy, musisz liczyć się z oczywistą barierą, kosztami. Kiedy już zdecydujesz, które elementy stanowią niezbędne wyposażenie auta, musisz przemyśleć jeszcze kwestię tego, czy chcesz kupić wyposażenie kompletne, jednorazowo, czy może lepiej będzie dla ciebie, kupując elementy w modułach i montować część po części.
Niezależnie od tego, czy będziesz jeździć autem dostawczym prywatnie, czy jako firma, świadcząc usługi, musisz przewidzieć to, jakie potrzeby musi spełniać twoja zabudowa i całe wyposażenie auta.
4. Wyposażenie dobrane, co z dodatkami?
Pewne rzeczy w aucie dostawczym jak lewarek do zmiany przebitej opony, czy płyn do szyb stanowiące wyposażenie auta są czymś, co po prostu musi być.
Naturalnie, jeśli dysponujesz budżetem i masz ochotę, możesz doposażyć auto w dodatkowe gadżety lub funkcje, aby móc jeździć i pracować w komfortowych warunkach, a praca była jeszcze przyjemniejsza.
Dodatkiem, czyli wyposażeniem opcjonalnym może być:
- Podajniki na ręcznik papierowy, które ułatwią utrzymanie porządku,
- Pojemniki na płyny, np. Mydło czy rodek do dezynfekcji, tak ważny w dzisiejszych czasach,
- Rampa załadunkowa, ułatwiająca transport bardzo ciężkich przedmiotów,
- Cup holder na dodatkowy kubek kawy lub zimnego napoju.
Praca sama się nie wykona, lecz dzięki nim będzie znacznie przyjemniejsza, prawda?
5. Tyle tego, a ty nie wiesz jak się do tego zabrać?
Właśnie dlatego jesteśmy my. Nie każdy musi znać się na wszystkim. Dlatego udostępniliśmy intuicyjny w obsłudze konfigurator 3D, dzięki któremu zamiast rozmyślać jak właściwie urządzić twoje auto dostawcze, po prostu to zrobisz, mając jedynie listę rzeczy, jakie potrzebujesz do zabudowy.
Po prostu wybierasz rzeczy i układasz je dokładnie tak, jak potrzebujesz, to zupełnie jak zabawa klockami LEGO. Proste, łatwe i oszczędza mnóstwo czasu na rysowanie planu na kartce papieru. Mało tego, nie pomylisz się w obliczeniach, bo konfigurator 3D policzy wymiary za ciebie.
6. Potrzebujesz więcej szczegółów?
Nie krępuj się, nasi doświadczeni pracownicy służą pomocą.