Skip to main content

Jak zabezpieczyć przewożone narzędzia i materiały – 6 sprytnych porad

1 lutego, 2023

W ostatnim poście opisywaliśmy doskonałe rozwiązania dla hydraulików, dzisiaj odpowiemy na pojawiające się czasem pytania, jak zabezpieczyć przewożone narzędzia i materiały. Jeśli prowadzisz działalność polegającą na wykonywaniu zleceń bądź handlu, to z pewnością Twoim głównym narzędziem pracy jest samochód. Przewozisz w nim liczne części, materiały niezbędne do pracy, czy towar. Wiele z nich kosztuje krocie lub są trudno dostępne, dlatego koniecznie zwróć uwagę na sposób ich przewożenia. Nie chcesz w końcu odkryć, że niezbędne do pracy urządzenie lub narzędzie jest uszkodzone na moment przed rozpoczęciem zlecenia u klienta…

Zapoznaj się zatem z naszymi poradami dotyczącymi tego, jak zabezpieczyć przewożone narzędzia i części. Poznaj nasze tipy na to, aby ochronić przedmioty, których używasz w Twoim biznesie i które są nieodzownym elementem Twoich codziennych obowiązków. Jeśli chcesz poznać sposoby na to, jak zabezpieczyć przewożone narzędzia o różnej wadze, materiały do pracy i inne elementy, sprawdź nasz dzisiejszy wpis.

Jak zabezpieczyć przewożone narzędzia i materiały w samochodzie dostawczym

  1. Rozmieszczenie a ciężar

Jeśli przewozisz dużo ciężkich przedmiotów, na przykład narzędzi elektrycznych, umieść je na dole części załadunkowej. Jeśli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć przewożone narzędzia o dużej wadze, to przede wszystkim spraw, aby znajdowały się one na podłodze. W ten sposób nie spadną z wyższych części auta i nie uszkodzą innych przedmiotów. Możesz trzymać je w oryginalnych kartonach, przymocować do ściany lub umieścić pomiędzy innymi rzeczami, tak aby zapobiec ich przesuwaniu.

  1. Poręczne szuflady

Dzięki szufladom nie tylko utrzymasz większy porządek, ale także sprawisz, że przewożone przedmioty nie będą przesuwały się. Każdy z nich znajdzie swoje miejsce, a Ty z łatwością zlokalizujesz je podczas wykonywania projektu. Dzięki szufladom Twoje rzeczy nie wypadną, nie rozbiją się ani nie uszkodzą.

  1. Maty antypoślizgowe

Dodatkiem do szuflad są maty antypoślizgowe, które zabezpieczą przed poruszaniem się przedmiotów w szufladzie. Wykonane są one z wysokiej jakości materiałów. Nie tylko ochronią stojące na nich przedmioty, ale także wyciszą wnętrze auta, zapobiegając stukaniu. Mogą okazać się niezbędne także, jeśli przewozisz płyny, których wylanie mogłoby zabrudzić całe auto, ale i inne przedmioty.

  1. Schowki

Liczne schowki doskonale sprawdzą się dla osób, które nie wiedzą, jak zabezpieczyć przewożone narzędzia i materiały o niestandardowych rozmiarach. W ofercie Tecnolam znajdziesz gotowe moduły, ale także spersonalizowane rozwiązania. Możesz zatem zaprojektować schowek, który pomieści przedmioty o najróżniejszych kształtach, długości czy wadze. 

  1. Przegródki

Drobne części mogą łatwo wylecieć opakowania, a jeśli dodatkowo mają ostre krawędzie, jak na przykład gwoździe, to istnieje szansa, że porysują wnętrze Twojego auta. Co więcej, mogą one także sprawić, że zrobisz sobie krzywdę, jeśli przypadkowo nabijesz się na nie. Jeszcze gorzej będzie, jeśli przewozisz przedmioty wykonane ze szkła, które bardzo łatwo rozbić… Oszczędź sobie stresu związanego z przewożeniem drobnych elementów i części i zaopatrz się w praktyczne przegródki. Dzięki temu każda część znajdzie swoje miejsce, łatwo ją znajdziesz i zabezpieczysz przed wypadnięciem.

  1. Skrzynie

Jeśli w Twoim aucie masz narzędzia, które zawsze zabierasz ze sobą na projekt, to rozważ zainstalowanie wciąganych skrzyni narzędziowych. Nie tylko ochronią Twoje ulubione narzędzia i inne rzeczy, ale także będą idealnym sposobem na ich transport do miejsca docelowego. Co więcej, w ten sposób ochronisz je przed zabrudzeniami, kurzem czy zalaniem. 

Jak zabezpieczyć przewożone narzędzia i materiały – podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy wpis rozjaśnił nieco temat tego, jak zabezpieczyć przewożone narzędzia i części. Warto zastanowić się nad różnymi rozwiązaniami i alternatywami, ponieważ każdy specjalista potrzebuje różnych przedmiotów do wykonywania pracy. Co więcej, jeśli samochód służy Ci także jako warsztat i wykonujesz w nim na przykład brudne prace, to dobrze zaprojektowana zabudowa pozwoli na ochronę przewożonych przez Ciebie artykułów także przed zabrudzeniem, kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Powodów, dla których warto zastanowić się, jak zabezpieczyć przewożone narzędzia i materiały jest wiele, dlatego też ich ochrona jest konieczna.