Skip to main content

Czym jest mobilny warsztat i jak go zaprojektować, aby był praktyczny?

9 grudnia, 2021

Z poniższego artykułu dowiesz się, między innymi, czym jest mobilny warsztat i w jaki sposób zaprojektować go tak, aby pasował do rodzaju wykonywanej przez Ciebie działalności, był praktyczny i ergonomiczny. W tekście wyjaśniamy nie tylko, na czym polega idea mobilnego warsztatu, ale także, od czego zacząć, chcąc przekształcić swój samochód dostawczy w praktyczny warsztat na kołach. Firma Tecnolam zajmuje się projektowaniem i produkcją elementów zabudowy do samochodów dostawczych wszystkich marek, m.in. Fiat, Citroën, Ford, Peugeot i Iveco, dzięki którym możesz stworzyć idealny warsztat, dopasowany do Twoich potrzeb.

Czym jest mobilny warsztat?

Warsztat mobilny to nic innego, jak wyposażony w przydatne narzędzia i sprzęt samochód, dzięki któremu możesz wykonywać swoją pracę z każdego miejsca, do którego jesteś w stanie dotrzeć na kołach. To oznacza, że prace możesz wykonywać bezpośrednio u klienta, a tym samym rozwijać swój biznes.

Dobrze zaprojektowany warsztat mobilny nie tylko ułatwi Ci codzienną pracę, ale także pomoże utrzymać porządek i wpłynie pozytywnie na wizerunek Twojej firmy. Pozwoli również na ograniczenie uszkodzenia przewożonych przez Ciebie narzędzi, materiałów czy części. Niektóre elementy zabudowy obejmują mechanizmy takie jak na przykład imadło. Możesz dzięki niemu w prosty sposób unieruchomić przedmioty, nad którymi pracujesz.

W jakich zawodach może przydać się mobilny warsztat?

Liczba rodzajów biznesów, które mogą czerpać korzyści z przekształcenia samochodu dostawczego w warsztat mobilny, jest ogromna. Praktycznie każda osoba, która wykonuje prace monterskie lub budowlane dostrzeże zalety posiadania zabudowy, dzięki której uporządkuje przestrzeń swojego auta i zwiększy jego potencjał. 

Z doświadczenia firmy Tecnolam, która działa w branży już od ponad 40 lat wynika, że najczęściej na przekształcenie swojego samochodu w mobilny warsztat decydują się hydraulicy, elektrycy, instalatorzy, osoby wykonujące prace wykończeniowe, np. malarze czy kafelkarze. Dla każdej profesji najlepsze mogą okazać się inne rozwiązania, dlatego warto zastanowić się nad potrzebami i wymaganiami. 

Czy można zamówić indywidualny projekt warsztatu mobilnego?

W Tecnolam możesz w prosty sposób spersonalizować wybrane elementy zabudowy. Gotowe konfiguracje dostępne są w trzech wariantach: BASE, COMFORT i LUXURY. Możesz dodać do nich akcesoria lub zmienić pojedyncze elementy, lub zdecydować się na całkowicie indywidualny projekt. Na naszej stronie najdziesz gotowy konfigurator. Możesz także zlecić wykonanie projektu specjalistom Tecnolam, którzy doradzą najlepsze rozwiązania, podyktowane specyfiką Twojego biznesu lub Twoimi preferencjami. 

Jak stworzyć idealny, w 100% spersonalizowany warsztat mobilny?

 • Zastanów się Twoimi potrzebami, w jaki sposób wykorzystujesz na co dzień Twój samochód, co usprawniłoby wykonywanie Twoich codziennych obowiązków, a także jakie przedmioty przewozić Twoim samochodem dostawczym? Pomyśl, czy transportujesz głównie drobne elementy, jak części zamienne, nakrętki, śruby, czy może raczej duże narzędzia?
 • Skontaktuj się z pracownikami Tecnolam. W tym celu możesz wypełnić formularz na stronie, wyślij maila lub zadzwoń i przedstaw nam Twoje wymagania oraz pomysłu.
 • Zespół Tecnolam doradzi najlepsze rozwiązanie, dostosowane do Twoich potrzeb. Może być to jedna z gotowych, uniwersalnych konfiguracji lub projekt indywidualny, zaprojektowany na podstawie Twojej specyfikacji.
 • W przypadku wyboru gotowej konfiguracji, rozpoczniemy realizację Twojego zamówienia. Czas realizacji wynosi do 72 godzin.
 • Jeśli zdecydujesz się na indywidualny projekt, niezwłocznie prześlemy katalog z modułami do wyboru. Po wybraniu przez Ciebie wszystkich elementów, prześlij zapytanie o bezpłatną wycenę i projekt 3D, żeby zobaczyć finałowy rezultat. Zabudowę możesz uzupełnić o dodatkowe akcesoria. Po akceptacji projektu, złóż zamówienie.
 • Zamówiona konfiguracja dotrze do Ciebie w czasie do 72 godzin. Będzie ona dokładnie zapakowana i przygotowana w taki sposób, aby ułatwić Ci jej złożenie i późniejszy montaż w samochodzie. W przypadku wątpliwości lub pytań dotyczących montażu, w każdym momencie możesz skontaktować się z pracownikiem Tecnolam, który przeprowadzi Cię przez ten proces. Montaż jest szybki i nieskomplikowany.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć mobilny warsztat

Poza elementami zabudowy, możesz także wyposażyć swój samochód dostawczy w okładziny ścienne oraz podłogę. Pomogą one utrzymać samochód w doskonałym stanie, ochronią przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, a dodatkowo wyciszą jego wnętrze. Zabudowy dostępne są zarówno w wersji na lewą, jak i prawą stronę. Możesz dowolnie miksować je, wybierając rozwiązania najlepsze dla siebie.

Niektóre moduły wyposażone są w półki z przegródkami lub pojemnikami, inne mają także wyjmowane skrzynie narzędziowe i szuflady w różnych rozmiarach. Dzięki temu możesz uzyskać optymalną przestrzeń do przechowywania przedmiotów, które przewozisz. Szuflady i półki mają antypoślizgowe maty, co zapobiega przesuwaniu się przedmiotów podczas transportu, a tym samym chroni przed ich uszkodzeniem. Cały asortyment dodatkowych akcesoriów, znajdziesz na stronie Tecnolam.

Jakie są zalety przekształcenia samochodu dostawczego w mobilny warsztat z Tecnolam?

 1. Wiarygodna firma z wieloletnim doświadczeniem
 2. Wysokiej jakości materiały
 3. Indywidualne podejście
 4. Możliwość wprowadzania zmian do gotowych projektów
 5. Możliwość kombinacji różnych modułów
 6. Duży wybór akcesoriów zaprojektowanych do konkretnych modeli
 7. Profesjonalny zespół i pomoc w wyborze najlepszych rozwiązań
 8. Możliwość samodzielnego zaprojektowania zabudowy
 9. 36 miesięcy gwarancji
 10. Pomoc w przypadku problemów z montażem
 11. Świetna obsługa klienta
 12. Doskonała wartość za przystępną cenę

Jak otrzymać bezpłatną wycenę?

Aby otrzymać wycenę, skontaktuj się z nami, korzystając z formularza kontaktowego lub wysyłając wiadomość email. Opisz rodzaj wykonywanej przez siebie pracy oraz rozwiązania, jakimi jesteś zainteresowany. Nie zapomnij także podać informacji o tym, jaką markę oraz model samochodu posiadasz.